Haber Detayı
04 Nisan 2018 - Çarşamba 11:49 Bu haber 711 kez okundu
 
Alparslan Türkeş ölüm yıldönümünde anılıyor
SİYASET Haberi


Ankaraʹdaki kabri başında saat 10.00ʹda düzenlenecek anma programına MHP lideri Devlet Bahçeli ile Türkiyeʹnin çeşitli yerlerinden gelen ülkücüler katılacak. Kuran-ı Kerim okunmasından ve dualar edilmesinden sonra, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir konuşma yapacak. Daha sonra da çeşitli camilerde mevlit okunacak..

 

‘MEMLEKET SEVDALISIYDIʹ. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM grubu toplantısında yaptığı konuşmada Türkeşʹin ölüm yıldönümüne de değindi ve şöyle konuştu: “Türkeş Bey, ülkemizin gerilim yüklü, çekişme ve çatışma dolu yıllarında istikrar numunesi olmayı başaran nadir şahsiyetlerden biriydi. Onda taviz vermeyen bir mizaç, tavsamayan bir muhabbet, tahrip olmayan bir millet ve memleket sevdası vardı. Onun iki emaneti olan MHP ve Ülkü Ocakları varlık ve birliğini muhafaza etmekte, engelleri yıka yıka geleceğe yürümektedir.”.

 

Bornova Milliyetçi Hareket Partisi İlçe teşkilatı ; Merhum Alparlan Türkeş adına Bornova Cumhuriyet Meydanında Lokma döktürüp hayır yapılacaktır.

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: Alparslan, Türkeş, ölüm, yıldönümünde, anılıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı