Haber Detayı
03 Haziran 2019 - Pazartesi 11:23 Bu haber 397 kez okundu
 
Başkan İduğ'dan çalışanlara bayram müjdeleri
BORNOVA Haberi


 

Başkan İduğ'dan çalışanlara bayram müjdeleri

 

 

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Ramazan Bayramı öncesinde çalışanlarla bayramlaştı. "Sizlerle birlikte çalışmaktan büyük bir onur duyuyorum" diyen Başkan İduğ, işçilere yapılan zammın ardından memurlara da müjde verdi. Yetkili sendika ile devam eden görüşmeler çerçevesinde 310 memura 750'şer TL olmak üzere yılda 4 kez ikramiye verileceğini açıkladı. Verimillik için çalışma koşullarının iyi olması gerektiğini vurgulayan Başkan İduğ, müdürlük sayısını azaltacaklarını ve dağınık yerlerde olan müdürlükleri Merkez Pazaryeri'nin ikinci katında toplayacaklarını söyledi. Daha önce projelendirilen yeni hizmet binasının maliyetinin 150 milyon TL olduğuna dikkat çeken Dr. Mustafa İduğ, "Bu para Bornova'ya hizmet için Belediyemizin kasasında kalacak. Doğrudan halkımızın yararına yapılacak yatırımlar için
kullanılacak" dedi.


 

 

 

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Ramazan Bayramı öncesinde personeliyle bayramlaştı. Belediye çalışanlarıyla önce Temizlik İşleri, ardından Fen İşleri Şantiyesi ardından Büyük Park'taki Kültür Merkezi'nde bir araya gelen Başkan İduğ, tüm personelin tek tek elini sıkarken dayanışma mesajları verdi. İduğ, "Birlik beraberliğimiz bozulmasın. Tuttuğumuz oruçlar kabul olsun. Sizlerle birlikte çalışmaktan dolayı tüm meclis üyelerimizle birlikte büyük bir onur duyuyoruz. Hepinize iyi bayramlar diliyorum" dedi.

 

 

Memurlara yılda dört ikramiye

 

 

Nisan Ayı'nda imzalanan toplu sözleşme ile kadrosu BORBEL AŞ'de olan 1.432 çalışanın maaşlarına yüzde 26 zam yapan Başkan İduğ, Bornova Belediyesi Kültür Merkezi'ndeki buluşmada memurlara bayram müjdesi verdi. İduğ, yetkili sendika ile devam eden görüşmeler çerçevesinde Bornova Belediyesi'nde çalışan 310 memura 750'şer TL'den olmak üzere yılda 4 kez ikramiye verileceğini açıkladı.


 

 

Mutlu bir şekilde çalışmanızı önemsiyoruz

 

 

Mümkün olduğunca birimleri ziyaret edip, tüm personeli yakından tanımaya çalıştığını söyleyen Başkan İduğ, "Mutlu bir şekilde çalışmanız için fiziki şartlarınız da dahil herşeyin uygun olması gerekiyor. Bu anlayışla talebiniz üzerine yüz okuma sistemini kaldırdık. Ziyaretimize gelen otistik bir çocuğumuzun istediğini de dikkate alarak hizmet binanımızın hastaneyi anımsatan soğuk rengini sıcak renklerle değiştirdik" diye konuştu.

 

 

Verimlilik için müdürlük sayısı azalacak

 

 

Müdürlüklerin farklı yerlerde olmasının personelin işini de zorlaştırdığını vurgulayan Başkan İduğ, "Daha verimli bir şekilde çalışmak için 36 olan müdürlük sayımızı 28'e düşürmeyi planlıyoruz. Bazı müdürlükleri birleştireceğiz. Şu anki hizmet binamızda 15-16 müdürlük olacak. Kalan dağınık haldeki müdürlükeri de Merkez Pazaryeri'nin ikinci katına taşıyacağız. Böylece yeni hizmet binası için 150 milyon TL harcamayacağız. Bu para Bornova'ya hizmet için Belediyemizin kasasında kalacak. Doğrudan halkımızın yararına yapılacak yatırımlar için kullanılacak" dedi.

 

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: Başkan, İduğ'dan, çalışanlara, bayram, müjdeleri,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı