Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 09:57 Bu haber 837 kez okundu
 
BAYRAKLI’DA 6 NOKTAYA İFTAR ÇADIRI
İZMİR Haberi


BAYRAKLI’DA 6 NOKTAYA İFTAR ÇADIRI

 

Bayraklı Belediyesi Ramazan ayı boyunca ilçenin 6 farklı noktasına iftar çadırı kuracak.

Çadırlarda her gün 3 bin vatandaş misafir edilecek. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Halkımızla beraber Ramazan Ayını 10'uncu kez birlikte geçirmenin heyecanını yaşıyoruz. Herkesi beraber iftar açmaya bekliyoruz” dedi.

 

 

Bayraklı Belediyesi 15 Mayıs’ta başlayacak Ramazan öncesi hazırlıklarını tamamladı. 10 yıldır Ramazan ayında kurulan  iftar çadırlarında vatandaşlar oruçlarını açacak, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da bu çadırlarda vatandaşlarla birlikte olacak. Bayraklı’da 

Ramazan çadırları; Bayraklı Merkez Mahallesi, (Şehit Hakan Uysal Sokağı Futbol Sahası)

Osmangazi Mahallesi (İbrahim Ethem Caddesi No:35 - 8nolu Aile Sağlığı Merkezi yanı),

Alparslan Mahallesi (Şehit Ümit Boz Spor Tesisleri), Nafiz Gürman Mahallesi (Taziye Evi- Kubilay Caddesi No:73), Yamanlar Mahallesi (Üç Fidan Anıtı- 7348 Sokak Nazım Hikmet Rekreasyon Alanı) ve Gümüşpala Düğün Salonu’na (7037 Sokak) kurulacak.

 

 

CAMİLER RAMAZAN AYINA HAZIR

 

Öte yandan Bayraklı Belediyesi Ramazan ayı öncesi ibadethanelerin temizliğini de sürdürüyor. İlçedeki tüm cami, cemevi ve kiliseyi belli periyotlarla temizleyen ekipler, Ramazan ayı öncesi camileri pırıl pırıl yaptı. Bayraklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını Ramazan boyunca sürdürecek.

 

YİNE HEP BİRLİKTE OLACAĞIZ

 

Ramazan ayının birlik beraberlik, dayanışma ve bereket ayı olduğunu vurgulayan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da iftar çadırlarımızda binlerce vatandaşımızı ağırlamanın mutluluğunu yaşayacağız. Hep birlikte oruç açacağız. Bu mübarek ayın barış ve huzur getirmesini temenni ediyor, herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum" dedi.

 

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: BAYRAKLI’DA, 6, NOKTAYA, İFTAR, ÇADIRI,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı