Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 17:29 Bu haber 323 kez okundu
 
Bornova'da Balkan Çiftçi Çocukları Gecesi
KÜLTÜR,SANAT Haberi


Uluslar arası Balkan Kooperatifi ve İzmirli Boşnaklar Derneği ileBalkan çeki çocukları Türkiye'de projesini gerçekleştiriyoruz.

Balkanlar'dan Bosna Hersek Kosova Makedonya Sırbistan Sancak bölgesinden toplam 102 misafirimiz ile İstanbul Ankara ve izmir'de ziyaret ve programlar yapıyoruz. 23 Nisan 2019 Salı günü Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 3 partimizin değerli milletvekillerimiz de. projemize büyük katkı sağlayan Türkiye Cumhuriyeti tarım ve orman bakanımız DrBekir pakdemirli ile de bir araya gelen heyetimizAnkara'da çok özel folklor ekipleri ile halkımızın büyük ilgisini görmüştür.

 

Türkiye'de ilk defa yapılan ve Türkiye ilk defa gelen Balkan Çiftçi çocukları ile beraber Türkiye'deki çocuklarımız bir araya getirilerek çok önemli bir ilki gerçekleştirmiştir. projemize destek veren tüm kurum kuruluş ve değerli büyüklerimize çok çok teşekkür ederiz.

 

Bir araya geldik şimdi ise İzmir'deyiz. izmir'de izmir valimiz. Sayın Erol Ayyıldız Bornova Kaymakamı Fatih Genel ve Bornova Belediye Başkanımız Sayın Dr Mustafa İduğ ile bir araya geldik.  muhteşem bir Balkan gecesi hazırladık. tüm Balkanlı kardeşlerimizi ve dostlarımızı ve halkımızı23 Nisan Çocuk Bayramı Dolayısıyla Ülkemize gelen Balkan çocuklarımızla ve 102 misafirimiz de bir arada olmak üzere muhteşem gecemizi gecemize davet ediyoruz.

26 Nisan 2019 cuma günü akşamı saat 20 de izbaş Düğün Salonu çamdibi Kapalı Pazar Yeri üzerinde Bornova İzmir

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: Bornova'da, Balkan, Çiftçi, Çocukları, Gecesi,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı