Haber Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 15:44 Bu haber 563 kez okundu
 
BORNOVA GÜMBÜR GÜMBÜR…..GELİYOR
SPOR Haberi


 

 Bu hafta oynanacak Bornova İşitme Engelliler ve Torbalı Belediyesi İşitme Engelli Spor Kulubü  20/01/2019 tarihindeSaat 11 00' de Yusuf Tırpacı Sahasında karşı kaşıya gelecekler.

 

İlçe bazında faaliyet göstermelerine rağmen Türkiye İşitme Engelliler Süper Liginde büyük şehir kulüpleri ile mücadele ediyorlar. Ancak bu yıl hedef belirleyen Bornova işitme engelliler hem Türkiye Şampiyonu, hem de önümüzdeki yıl Fransa’da yapılacak olan Şampiyonlar Ligi Şampiyonu turnuvasına katılıp şampiyon olmak. İzmir adını Avrupa’nın şampiyon kulüplerinin katılabildiği böyle bir organizasyonda temsil edebilmek ve gurur kaynağı olmak istiyorlar.

 

 

Konuyla ilgili açıklama yapan kulüp başkanı Soner Aslan; ‘’ öncelikle şunu belirteyim Bornova İşitme Engelliler Spor Kulübü derneği olarak 535 kişilik bir aileyiz tabi bu kişilerin eşleri çocuklarını’ da dahil ettiğimizde binlere yaklaşan bir rakam çıkıyor. Misyonumuz; bu işitme engelli bireylerimize sosyal kültürel projeler hazırlamak ve bu imkanlardan yararlandırmaktır. ‘’Ne yazık ki Türkiye’de, engelli bireylerin yaşadığı bir çok sorunla bizler de karşılaşıyoruz. Türkiye’de sponsor bulunamadığı veya malzeme, yer, ödenek gibi vb sıkıntılar sebebiyle bir çok engelli gençlerimiz faaliyetsiz kalmaktadır. Bornova ilçemizde tek işitme engelli derneğiz maddi desteği bize çok görmemeleri lazım. Burdan çağrımdır lütfen bizlere destek olunuz kulüp olarak sponsor arayışı içindeyiz. Bu konuyla ilgili duyarlı işadamlarımızın gönlünden kopan tüm desteklerini bekliyoruz.

 

‘’ Hedefimiz Büyük ‘’

 

Bu yıl ki kadro hazırlama çalışmalarını titizlikle yürüttüklerini belirten kulüp başkanı Soner Aslan, Türkiye İşitme Engelliler Milli takım forması ile Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonluklarını elde eden sporcularımız İbrahim GÜZEL, Tolga ALKAN , Mustafa ACAR, Emre ŞAHİN ve Mert KAYA’yı kadromuza kattık. Bu transferle başarı yolunda büyük bir adım atmış olduk. Bu konuda bize destek veren, engelli gençlerin spor yapmalarına katkıda bulunan hayırsever işadamlarımıza da tekrardan teşekkürlerimizi sunuyoruz. Aynı duyarlılığı gösterecek olan başka iş adamlarımızdan da destek bekliyoruz. iletişim destek için  www.bornovasessizlerspor.comadresinde ulaşabilirler. Biz kulüp olarak, gerek İzmir merkez, gerekse civar ilçelerde yaşayan engelli gençlerimizi hayata kazandırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Misyonumuz; her şeyden önce yetenekli ve başarılı engelli gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, onları topluma daha verimli bireyler olarak yetiştirmek, fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak ve aynı zamanda Türk Milli takımına da sporcu kazandırmaktır. Takım kadromuzda yeni transferlerimizle birlikte 7 milli sporcumuz bulunuyor.

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: BORNOVA, GÜMBÜR, GÜMBÜR…..GELİYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı