Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 20:17 Bu haber 374 kez okundu
 
Bornova Pınarbaşı Semtinde Fidan dikim etkinliği
BORNOVA Haberi


İzmir Bornova  Pınarbaşı Semtinde Fidan dikim etkinliği

Pınarbaşı Kemalpaşa Mahallesinde  İzmir Büyükşehir Belediyesinin  mevcut yarış pisti içinde belli bir bölümünü Eshot  otobüs garajı kullanımı için, geçen hafta ağaçlandırılmış park halindeki okaliptüs  ağaçlarını  istinat duvarı yapımı için bir kısmını kesti.

Pınarbaşı sakinleri bu olaya sosyal medya üzerinden ve ulusal basın haber aracılığı ile tepkilerini dile getirdiler. Pınarkent  Geliştirme ve Güzelleştirme  Derneği  yaşanan bu gelişmeler ve Semt sakinlerinin  yaşanan ağaç kesimine tepkisi üzerine ,mevcut  yerdeki park haline gelmiş bölgeye kesilen ağaçların yerine yeni fidan dikim etkinliği düzenledi. 16.03.2019 Cumartesi günü saat 15 de gerçekleşen  etkiliğe Pınarbaşı semtinde yaşayan 7 den 70 e yaş grubunda çoluk çocuk aileler katılım sağlayarak tepkilerini dile getirdiler.

Dernek sözcülüğünü yapan Rafet Uylaş konu ile ilgili açıklamalarda bulunarak Halkı bilinçlendirdi ve yetkili kurumlara seslenerek yapılan yanlışlığın düzeltilmesi konusunda açıklamalarda bulundu.

Toplantıya mevcut Muhtarlar ve Muhtar adayları,sivil toplum kuruluşları,siyasi parti temsilcileri  ve yoğun bir halk katılımı oldu.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: Bornova, , Pınarbaşı, Semtinde, Fidan, dikim, etkinliği,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı