Haber Detayı
21 Nisan 2018 - Cumartesi 10:00 Bu haber 718 kez okundu
 
Bu Şenlik hiç bitmesin!
İZMİR Haberi


Bu şenlik hiç bitmesin!

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Karabağlar’da coşkuyla kutlandı. Çocukların yapmış olduğu gösteriler büyük beğeni kazandı.

 

Karabağlar Belediyesi 23 Nisan Çocuk Şenliği, Uzundere Rekreasyon Alanı’nda düzenlendi. Okulların gösterisi, atölye çalışmaları ile renklenen etkinlikte çocuklar keyifli dakikalar geçirdi. Etkinliğe Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar, öğretmenler ve çok sayıda veli ile öğrenciler katıldı.

 

Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Türkiye

 

Etkinlikte konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, 23 Nisan’ın çocukların yetişerek kendi ülkelerini idare etme günü olduğunu belirterek “Mustafa Kemal Atatürk bugünü çocuklara armağan etmiştir. O her zaman çocukları ve gençleri asla unutmamıştır. Çünkü geleceğin siz çocuklarda olduğunu çok iyi biliyordu. Kendisi dünyada hiçbir zaman kıymeti ve değeri kaybolmayan bir liderdir. Saygıyla ve minnetle anıyoruz. Bizlerde çocuklarımızın büyüyerek ve bu ülkeyi geleceğe taşıyacağından hiç kuşkumuz yok. 23 Nisan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor ve Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Türkiye diyorum” diye konuştu.

 

Gösterilerin yanı sıra meydana kurulan alanlarda çocuklara yönelik oyunlar gün boyu devam ederken, ayrıca stantlarda taş boyama, Hacivat-Karagöz yapma, resim boyama, yüz boyama ve tezhip desen çalışmaları da düzenlendi.

Kaynak: Editör: Onur KESER
 
Etiketler: Bu, Şenlik, hiç, bitmesin!,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı