Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 10:57 Bu haber 277 kez okundu
 
Çevreci Okulda Öğrenciler Sergi düzenledi
EĞİTİM Haberi


Çevreci Okulda “ARAŞTIRIYORUZ, KAZANDIRIYORUZ, DÖNÜŞTÜRÜYORUZ” Sergisi

 

İzmir’in Bayraklı ilçesinde bulunan Osman Faruk Verimler İlkokulu, yaratıcı ve verimli çevre etkinliklerine imza atmaya devam ediyor.

 

2018-2019 ders yılında, önce, “plastik poşet yerine file kullanalım” ana fikri ile “file örme”etkinliği, sonra, İzmir Çevre Gönüllüleri Platformu ile birlikte ATIK GERİ DÖNÜŞÜMÜ EĞİTİMİ, ardından ATIKLARI geri dönüşüm için toplayarak gelir elde etme ve bu gelirle ihtiyaç sahiplerine DOLU FİLE GÖTÜRME etkinlikleri gerçekleştiren Osman Faruk Verimler İlkokulu, son olarak, “Araştırıyoruz, Kazandırıyoruz, Dönüştürüyoruz” sergisini hayata geçirdi.

 

24 Mayıs 2019 Cuma günü, okul bahçesinde ve toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinlik bir şenlik havasında geçti. Okul Müdürü Ahmet BEKTAŞ’ın destek ve himayesinde, okulun çevreci öğretmenlerinden Nurşen ARSLAN’ın koordinatörlüğünde hazırlanan etkinlikte öğrencilerin, yıl boyunca atıklardan meydana getirdikleri eserler sergilendi.

“Sorunlarımızdan Sorumluyuz” bilinci ile yola çıkılan çevreyi koruma etkinliklerinden biri olan sergiden önce de minik öğrenciler bir “defile” sundular. Yerkürenin karşı karşıya olduğuiklim krizi ile hava-toprak-deniz ve su kirliliğine dikkatleri çekmek için, çocuklar, atıklardan hazırladıkları kıyafetleri giydiler.

 

Okul yönetimi ve defileyi hazırlayan görevliler çok ilgi çekici atık/elbiseler meydana getirmişler. Atıklardan yapılan kıyafetleri fotoğraflarda görüyorsunuz.

 

 

Atıklardan yapılan çeşitli eşyalar/eserler ise öğrencilerin müthiş hayal gücünü ortaya çıkarmış. Ayrıca yine resimlerde görülebileceği gibi çevre bilinci yaratacak müthiş özsözler bulmuşlar. İşte birkaçı:

 

GELECEĞİNİ DÜŞÜN / KURTULUŞ GERİ DÖNÜŞÜM…

GERİ DÖNÜŞÜMÜ DESTEKLE / İSRAFI ENGELLE…

ÇEVREYİ HOR GÖREN / GELECEĞİ ZOR GÖRÜR…

SENİN EVİN DOĞA / TUT ONU BIRAKMA…

İLERİ DÜŞÜNÜN / GERİ DÖNÜŞÜN…

 

 

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: Çevreci, Okulda, Öğrenciler, Sergi, düzenledi,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı