Haber Detayı
11 Mart 2018 - Pazar 19:05 Bu haber 896 kez okundu
 
Erdoğan: NATO sen ne zaman yanımızda olacaksın.
SİYASET Haberi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boluʹda vatandaşlara hitap etti.

 

Erdoğanʹın konuşmasında :"Afrinʹde şu anda Mehmedimiz, adeta bir savaş icra ediyorlar. Terör örgütlerine karşı adeta bir savaş icra ediyorlar. Ama hamdolsun azimle, kararlılıkla hedefe doğru ilerliyorlar. Buraya çıkarken 3 bin 300 teröristi etkisiz hale getirmişlerdi. Şimdi yeni nir diriliş var, bu diriliş kendini Afrinʹde Cerablusʹta El-Raiʹde gösterdi."950 kilometrelik alan kontrol altına alındı"Biz bugüne kadar hiçbir beşer planında gücün önünde eğilmedik. Sadece rabbimizin huzurunda rükuda ve secdede eğildik. Sizler gibi kardeşlerim arkamızda oldukça bize eğilmek asla yakışmaz.

 

Erdoğan, Boluʹda 6. Olağan İl Kongresiʹnde salondaki konuşmasında ;Kuruluşundan bugüne kadar partimizin değişik teşkilatlarında görev yapmış tüm kardeşlerime en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Kongremizin Bolu ile birlikte ülkemiz, milletimiz ve demokrasimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum."Öyle bir ses verin ki Afrinʹden duyulsun"Bolu, 16 Nisanʹda yüzde 62 ile Türkiye ortalamasının üzerinde bir sonuç elde etti. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de yüzde 66ʹlık bir destekle aramızda yer almıştı. Bolulu tüm kardeşlerime özellikle teşekkür ediyorum. Bizim Boluʹdan beklentimiz daha büyük. 2019 yerel ve hükümet sistemi seçimlerine Boluʹyu çok daha üst sıralarda görmek istiyoruz.

 

 Dün Mersinʹdeydim, Antalyaʹdaydım, böyle. Biraz sonra Sakaryaʹda olacağım, biliyorum ki Sakarya da böyle. AK Parti milletimize aşık. AK Parti bu vatana aşık. Sizin aşkınız zaten bizi deli divane etti."Bolu Dağıʹnı biz deldik" Bolu Dağıʹnı kimse delemiyordu, biz deldik. Onlar ne diyordu, yoksa burayı patates deposu mu yapsak, doğalgaz mı depolasak. Bir buralardaki trafik kazaları ile nice canlar gitti. Bunları unutmuyoruz. Biz bu dağı deleriz dedik, deldik. Oralardan bir ucundan girip bir ucundan geçiyor, öbür tarafta şirine ulaşıyoruz..

 

Sefer Görev Emri açıklaması("Reis bizi Afrinʹe götür" sloganlarına) Gençler, her gün ben komuta kademesi ile Genelkurmay Başkanımla, "ihtiyaç var mı?"diyorum. Verdiği cevap, "Olsa sayın Cumhurbaşkanım ben size söylerim." Herhangi bir sıkıntı olduğu zaman sefer görev emrini ilan ederiz, önce ben yola çıkarım, ardından da beraber yola yürürüz.

 

15 yıllık iktidarımızı milletimizle birlikte Hakkʹın haklının yanında saf tutmamıza borçluyuz. Terör örgütleri kimi zaman topyekün saldırıya geçtiler. Dedik ki, inlerine gireceğiz  girdik. Kaçacak delik arar hale geldiler.Birileri Pensilvanyaʹya kaçtı. Kimileri, onun oradaki devasa çiftliğinde. Kimileri Avrupaʹnın değişik ülkelerine kaçtı. FETÖ mensuplarının ardı ardına giriştikleri darbe teşebbüsleri bizi havsalamızı aşan durumlarla karşı karşıya bıraktı."Terör koridoru oluşturmak isteyenlerin niyeti ifşa oldu"

 

Türkiye 15 Temmuz büyük tehdidini bertaraf etmeyi başardı. 251 şehit verdik, 2193 gazimiz oldu. Gazilerimze inşallah şifalar lütfetsin. Ülkemizi ve milletimizi esir etmek için başlatılan bu saldırıları boşa çıkartır çıkartmaz hemen bir başka tehdit daha başımıza musallat edildi. Terör koridoru oluşturmak isteyenler niyetlerini ifşa ettiler.

Kimsenin beklemediği operasyonları başlattık."NATO sen gelip bizim yanımızda nezaman yer alacaksın" Bölgede uygulanmaya çalışılan plan bizi işbirliği yaptığımız güçleri gözden geçirmeye mecbur bıraktı.  Bir sıkıntı olduğu zaman NATOʹdan görev geldiğinde, yeri geldi, Somali, Afganistan, Balkanlarda olduk. Suriyeʹde bu olaylar yaşanırken ey NATO sen ne zaman gelip bizim yanımızda yer alacaksın."Sen ne zaman ortaya çıkacaksın?"Sürekli terör örgütleri bizi taciz ediyor. dedi

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: Erdoğan:, NATO, sen, ne, zaman, yanımızda, , olacaksın.,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı