Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 10:41 Bu haber 349 kez okundu
 
Gençtürk, “Belediyecilikte ortak akılla hareket edeceğiz”
SİYASET Haberi


Gençtürk, “Belediyecilikte ortak akılla hareket edeceğiz”

 

Seçim çalışmaları kapsamında Bornovalılarla buluşmalarını sürdüren AK Parti Bornova Belediye Başkan Adayı Reşat Gençtürk, vatandaşların mevcut yönetimden mutsuz olduğunu ve artık değiştirmek istediğini söylediklerini belirterek, “Vatandaşlarımıza söylüyoruz, 5 yıl bizi deneyin ve beğenmezseniz 5 yıl sonra oy vermeyin. Sonuçta bir seçilen ömür boyu görev yapmayacak! İnsan odaklı belediyecilik anlayışımızla vatandaşımızın kaliteli, rahat, huzurlu ve konforlu yaşamaları için çalışacağım. Belediyecilikte ortak akılla hareket edecek ve ‘Ben yaptım’ oldu anlayışına son vereceğim” diye konuştu.

 

 

31 Mart seçimleri kapsamında çalışmalarına Kamil Tunca Bulvarı üzerindeki esnaf ziyaretleriyle devam eden Cumhur İttifakı’nın AK Parti Bornova Belediye Başkan Adayı Gençtürk’e MHP Bornova İlçe Başkanı İbrahim Yayla da eşlik etti. Gençtürk, 31 Mart’taki yerel seçimde belediye başkanı olması halinde nasıl bir belediye başkan profili çizeceğini, nasıl bir belediyecilik hayata geçireceklerini ve ilçe için hazırladıkları projeleri bir bir vatandaşlara anlatmaya devam ediyor.

 

 

"CHP’NİN AFİŞ SALDIRISI DEMOKRASİYE YAKIŞMADI"

 

 

Seçim çalışmalarına Kamil Tunca Bulvarı üzerindeki esnafla bir araya gelerek sürdüren Gençtürk, “Biliyorsunuz, dün hazırlattığımız afişler CHP Bornova Gençlik Kolları Üyeleri tarafından parçalandı. Bunu yapanlar da polis tarafından yakalandı ve savcılık tarafından ‘mala zarar vermek’ suçundan dolayı gerekli işlem yapıldı ve serbest bırakıldılar. Yaşanılan bu saldırı son derece çirkindir. Seçim çalışmalarım boyunca rakiplerim hakkında bir tek olumsuz bir söz dahi söylemedim. Bu yapılan ise Bornova’ya, demokrasiye, siyasi partilerin ahlakına uymayan bir davranıştır. Bunu yapanları kınıyoruz. CHP’nin bir telaşı var. Çünkü bu seçimi kaybedecekler. Bizim bu seçimi alacağımızdan dolayı bir telaşa düştüler ve resimlerimizi parçalamaya başladılar” dedi.

 

“7 GÜN 24 SAAT ULAŞABİLECEK BAŞKAN OLACAĞIM”

 

 

Belediye başkanı seçilmesi halinde kolay ulaşılabilen ve 7/24 çalışan bir başkan olacağını da hatırlatan Gençtürk, sözlerini şöyle sürdürdü: Saha çalışmasında vatandaşlar ‘size ulaşabilecek miyiz’ diyorlar. Biz de söz veriyoruz, geleceğiz ve sorunlarınızı yerinde tespit ederek ortak akıl içinde çözüm üreteceğiz. Çünkü orada yaşayan ve sorunu en iyi bilen yine vatandaşlarımız. Bunun dışında da vatandaş zaten çok şey istemiyor. Mega proje istemiyor. Soran da yok. ‘Size ulaşabilecek miyiz’ diyor. ‘Sokağımızı temizleyecek misiniz’ diye soruyor. ‘Çukuru kapatacak mısınız’ diyor. Söz veriyorum 24 saat ulaşabilecekleri başkan olacağım. Ulaşılabilir olmak 24 saat hizmet vermek temel noktam olacak. Telefonum sürekli açık olacak. Bu zor bir şey değil. Beni tanıyanlar zaten biliyor ulaşmanın kolay olduğunu ve bunu bütün Bornovalılara anlatmayı sürdüreceğiz.

 

 

“VATANDAŞLARIMIZ MEVCUT YÖNETİMDEN MEMNUN DEĞİL”

 

 

Vatandaşların mevcut yönetimden mutsuz olduğunu ve artık değiştirmek istediğini söylediklerini belirten Gençtürk, “Vatandaşlarımıza söylüyoruz 5 yıl bizi deneyin ve beğenmezseniz 5 yıl sonra oy vermeyin. Sonuçta bir seçilen ömür boyu görev yapmayacak? Belediye başkanı olmak vatandaşın size verdiği yetkiyi kullanmak demektir. Ben Bornova’daki tüm vatandaşlar adına başkanlık yapacağım. Belediyecilikte ortak akılla hareket edecek ve ‘Ben yaptım’ oldu anlayışına son vereceğim. Belediyecilikteki en önceki unsurumuz ise insan olacak. Vatandaşın kaliteli, rahat, huzurlu ve konforlu yaşaması için belediyecilik yapacağım” diye konuştu.

 

 

PROJELERİNİ ANLATTI

 

 

Gençtürk, Bornova’da hayata geçirmek istediği projeleri ise şöyle anlattı:

Öncelikle bütün birimlerin içinde olacağı ve vatandaşa en iyi hizmetin verileceğiz bir hizmet binası yapmak lazım. İkinci olarak ise, imar planlarını düzenleyeceğiz. Vatandaşı mağdur etmeden imar sorununu çözmemiz gerekiyor. Mahalle olan köylerde de vatandaşın istediği imarı çıkaracağız. Trafik sorununu ise Büyükşehir’le birlikte diyalog halinde çözeceğiz. Otoparkları yer altına alacağız. Engelsiz bir kent için gereken çalışmaları çok kısa bir sürede tamamlayacağız. Sokak hayvanlarına yönelik de çalışmalarımız olacak. Veteriner İşleri var ama hayvan ambulansı da olmalı. Evde bakıma muhtaç yaşlılarımız için Geriatri Merkezi projem var. Aileleri bir yere gideceği zaman belediyeyi arayacak, belediye gelecek ve yaşlı vatandaşımızı alarak merkeze getirecek. Vatandaşımız bu merkezde zaman geçirecek. Sosyal aktivite içinde olacak. Ailesine döndüğü zaman da evine tekrar geri götürülecek. Gençlik merkezimizin içinde kütüphanesi, yemekhanesi ve çamaşırhanesi olacak. Bornova’mıza bisiklet yolunu da kazandıracağız. İnsanlar hem spor yapacak hem de trafik rahatlayacak. Buz pateni olması iyi bir hizmet ancak yüzme havuzları da yapılmalı. Bu noktada da çok fazla talep var. 2-3 yüzme havuzu kazandıracağız. Homeros Vadisi atıl duruyor. Orada güzel şeyler yapılıp hareketlendirilebilir. Spor deyince akla futbol geliyor. İlçede voleybol, hentbol, eskrim, basketbol oynanması için büyük bir alan kuracağız. Amatör kulüplerin saha sıkıntılarını gidereceğiz. Spor Köyü gibi bir projemiz var.  Burada çocuklarımız sürekli sporla iç içe olacak. Yeşilova Höyüğü’müz var. Turizmi geliştirecek ve buraya turist sayısını artıracak çalışmaları hayata geçireceğiz. Ev kadınlarına istihdam kooperatifleri kuracağız. E-ticaret üzerinden ürettiklerini bütün dünyaya pazarlayacağız. Güneş enerjisi önemli. Temiz bir enerji. Ülkemiz devamlı güneş görüyor ama faydalanamıyoruz. Bornova’da güneş enerjisinin kullanılmasını sağlamak ve yaygınlaştırmak istiyoruz. Sanayi sitelerindeki bakımsızlığı ve eksikliği gidereceğiz.

 

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: Gençtürk,, “Belediyecilikte, ortak, akılla, hareket, edeceğiz”,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı