Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 17:29 Bu haber 219 kez okundu
 
İduğ, Nevruz Bayramında karanfil dağıttı
SİYASET Haberi


İduğ, Nevruz Bayramı'nda karanfil dağıttı

 

Bornova Belediye Başkanı Adayı Dr. Mustafa İduğ, Naldöken Mahallesi'nde yaşayan Alevi yurttaşların her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Nevruz Bayramı ritüeline katıldı, karanfil dağıttı. İduğ, yakınlarının mezarları başında bir araya gelen Alevi yurttaşların sofralarına da konuk oldu, ikramları kabul etti.

 

CHP Bornova İlçe Başkanı Asım Güven, İYİ Parti Bornova İlçe Başkanı Mustafa Tabak, CHP Bornova Kadın Kolları ve Gençlik Kolları, CHP Bornova İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Naldöken Mahallesi Mezarlığı’nda, Alevi yurttaşların Nevruz kutlamalarına katılan İduğ, bütün mezarların başındaki sofraları tek tek ziyaret ederek, karanfil dağıttı. Yurttaşların Nevruz'unu kutlayan İduğ ikram edilen yemeklerden yiyerek, Alevi yurttaşlarla sohbet etti.

 

 

Naldöken'de değişmez Nevruz ritüeli

 

Her yıl Bornova Naldöken Mahallesi'nde yaşayan Alevi yurttaşlar, 22 Mart’ta Nevruz’u farklı bir biçimde kutluyor. Yöresel kıyafetlerini giyen Naldökenliler, yakınlarının mezarları başında bir araya gelip, dua ediyor, barış ve dostluk mesajı veriyor. Evlerinde hazırladıkları bir birinden güzel yiyecekleri, mezarlığa gelen konuklara ikram eden Naldökenli Alevi yurttaşlar, yüzyıllardır devam eden bu geleneklerini, aksatmadan sürdürmeye devam ediyorlar.

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: İduğ,, Nevruz, Bayramında, karanfil, dağıttı,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı