Haber Detayı
26 Mart 2018 - Pazartesi 19:41 Bu haber 674 kez okundu
 
İTO Adayı Özgener: Döküm Fuarı’na hazırız
BORNOVA Haberi


Mahmut Özgener: “Döküm Fuarı kısa sürede Mermer Fuarı’nın yakaladığı başarıyı yakalar.

 

İzmir Dökümcüler Küçük Sanayi Sitesi esnafını ziyaret eden  İto Başkan Adayı Mahmut  Özgener, sektör temsilcileriyle biraraya geldi. Döküm sektörünün otomotiv yan sanayi, makine yan sanayi ve talaşlı üretim sektörleriyle birlikte çalışıp ülke ekonomisine önemli katkı sağladığını vurgulayan Özgener, İzmir’in bu potansiyelini döküm fuarı ile tüm dünyaya gösterebileceğini kaydetti. Özgener, “Ülkemizdeki döküm sektörünün yüzde 70’lik üretimini bu kent sağlıyor. Bu şehirde Metal İşleme, Makine, Mermer fuarları yapılıyor. Alt yapısı hazır olan İzmir’de, Döküm Fuarı düzenlemesi için hiçbir engel yok” dedi.

 

 

Oda temsilcileri İsteklerini anlattılar

 

İzmir Bilumum Dökümcüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muzaffer Üründü ;En önemli hedeflerinin İzmir’de Döküm Fuarı düzenlemek olduğunu belirtti.

Üründü, “Döküm Fuarı’nın mutlaka İzmir’e kazandırılması gerekir. Bu çerçevede İTO Başkan Adayı Mahmut Özgener’in bize uzattığı eli biz de geri çevirmeyeceğiz” dedi.

İTO 63. Meslek Komitesi Meclis Üyesi adayı Hüseyin Düzyol ise her bir meslek komitesinin kendi içinde bir iletişim sistemi kurup sorunların hızlıca çözüme ulaştırılması gerektiğini vurguladı.

Meclis Üyesi adayı Mehmet Manav  hükümetin fire ve zayiatlara karşı verdiği destekleme oranlarının arttırılması gerektiğini söyledi.

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: , İTO, Adayı, Özgener:, Döküm, Fuarı’na, hazırız, ,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı