Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 09:53 Bu haber 495 kez okundu
 
İZÇEP 2.Ci Dönem İlk Çevre Eğitimini Seyit Şanlı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’ne verildi
EĞİTİM Haberi


İZÇEP İKİNCİ DÖNEMİN İLK ÇEVRE EĞİTİMİ SEYİT ŞANLI MESLEK LİSESİ’NDEYDİ

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi işbirliği çerçevesinde okullara ÇEVRE eğitimi veriliyor. Birinci dönemde, İKLİM DEĞİŞİMİNİN EKOLOJİK SONUÇLARI, ATIK GERİ DÖNÜŞÜMÜ, PLASTİK POŞET FELAKETİ, ENERJİ VE SU TASARRUFU, EROZYONLA MÜCADELE gibi konularında 50'den fazla okulda eğitim verildi.

 

 

Eğitimler ikinci dönemde de devam edecek. İzmir ve ilçelerini kapsayan çevre eğitimlerini üstlenen İzmir Çevre Gönüllüleri Platformu’na (İZÇEP), ikinci dönem için şu ana kadar 60'tan fazla okuldan eğitim talebi geldi.

 

Bu talepler çerçevesinde, ikinci dönemin ilk eğitimi, 07 Şubat 2019 Perşembe günü, Bornova’nın Altındağ semtindeki Seyit Şanlı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’ne verildi. Etkinlik, Süheyla SOYTEKİ, Ayla ÖZER ve İsmail Hakkı CENGİZ’den oluşan çevre eğitmenleri tarafından gerçekleştirildi. Okulun konferans salonunda, tek oturum şeklinde verilen ATIK GERİ DÖNÜŞÜMÜ ve PLASTİK POŞET FELAKETİ konusundaki eğitime, 17 öğretmen ve 350 öğrenci katıldı. Bir saat süren eğitim, bu yıl, tek oturumda verilen, en kalabalık grup eğitimi oldu.

 

Çevre eğitimiyle ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz İsmail Hakkı Cengiz şunları söyledi: “Aslında konu, o kadar hayatî ve durum o kadar ciddî ki bu eğitimleri bütün okullar almalı. Hatta okullardaki eğitimleri de yetersiz görüyoruz, özellikle yetişkinlerin ÇEVRE bilinciyle donanması için onlara da ulaşmaya çalışıyoruz. Bütün kurumlar, öğrenci velileri çevre eğitimleri almalı. Yerküreyi başka türlü kurtaramayız. Çocuklarımıza yaşanılacak bir dünya bırakmak istiyorsak Çevrenin feryadına kulak vermeliyiz.

 

Bu çerçevede Seyit Şanlı Lisesi’nin çevre eğitimi talebi çok değerli… Onun için, Okul Müdürü Övül PALAZ adına bizleri eğitim için okula davet eden Çevreci Kimya Öğretmeni Leman SAM’a şükranlarımızı sunuyoruz. Okullarında bizi sıcak bir biçimde karşılayan Müdür Yardımcıları Akın SERTBAŞ ve Süleyman ÖZERDEM’e, sunum esnasındaki teknik desteğiyle eğitimi kolaylaştıran İngilizce Öğretmeni Özden Öz’e, Eğitimimize katkıları dolayısıyla Naciye İŞBİLEN, Yasemin AYDAR ve Ünsal GÜNAL hocalarıma, bizi çay ve yiyecek ikramlarıyla ağırlayan Leman SAM hocama gönülden teşekkür ederiz. Bizi ilgiyle dinleyen, soru ve görüşleriyle üstün bir çevre duyarlılığına sahip oldukları anlaşılan öğrencileri tebrik ederiz. 2005-2006 öğretim yılında öğretmenlik yapma onuruna eriştiğim eski okulum Seyit Şanlı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bütün yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencilerine üstün başarılar dileriz. Dualarımız daima onlarla.”

 

Cengiz, ayrıca, etkinlik esnasında pek çok resim çekildiğini, hepsini burada yayımlamaya imkân olmadığından resimlerin tamamının İZÇEP Facebook  https://www.facebook.com/groups/707201626044725/  sayfasında   görülebileceğini sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: İZÇEP, 2.Ci, Dönem, İlk, Çevre, Eğitimini, , Seyit, Şanlı, Meslekî, ve, Teknik, Anadolu, Lisesi’ne, verildi,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı