Haber Detayı
25 Ekim 2018 - Perşembe 18:08 Bu haber 684 kez okundu
 
İzmir İmar Barışı’nda lider
İZMİR Haberi


İmar Barışı’nda rekor İzmir'de

 

İzmir 600 bin vatandaşın uygulama için başvuruda bulunduğu ,ülke genelinde ilk sıraya yerleşirken  projelerin toplam değeri 700 milyon lirayı aştı.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tüm Türkiye'de başlatılan İmar Barışı uygulamasında başvuru süresinde sona yaklaşıldı. Yetkililer başvuruların 31 Ekim'de sona ereceğini belirtirken, İmar Barışı'ndan yararlanmak için vatandaşlar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine dün de akın etti. Türkiye'de İmar Barışı'na en yoğun başvuru ise İzmir'de gerçekleşti. Projeyle kaçak yapılaşma ve çarpık kentleşmenin önüne geçilmesi hedefleniyor.

 

BUCA VE BORNOVA'DA
 
 
8 Haziran'da uygulanmaya başlanan İmar Barışı'na İzmir'den rekor katılım oldu. Türkiye'de başvuru sayısı 5 milyonu geçerken, İzmir'de 600 bini aşkın vatandaş proje için müracatta bulundu. Rekortmen kent unvanını elde eden İzmir'de başvuruların değeri 700 milyon lirayı aştı. En çok başvuru yapılan ilçeler Buca ve Bornova oldu. Toplam başvurunun yüzde 18'i Bornova'dan, yüzde 12'si ise Buca'dan yapıldı.
 
 
VATANDAŞLAR SIRAYA GİRDİ
 
Vatandaşlar ofislerde İmar Barışı başvurusu için sıraya girdi. 31 Ekim 2018 tarihine kadar başvurusunu yapan vatandaşlar, ödenmesi gereken ücreti 31 Aralık 2018'e kadar yatırabilecek.
Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: İzmir, İmar, Barışı’nda, lider,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı