Haber Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 12:07 Bu haber 371 kez okundu
 
İzmir Kitap Fuarı Röportajlarımız
KÜLTÜR,SANAT Haberi


İzmir Kitap Fuarı Röportajlarımız

 

Bu yıl düzenlenen 24.İzmir Kitap fuarına yoğun ilgi vardı.

İzmir Fuar alanı Kültürparktaki  organizasyon Tüyap tarafından gerçekleştirildi  bu yıl 457 yayın evi ve sivil toplum kuruluşunun katılım sağladı.114 Panel söyleşi gerçekleştirildi.

Fuar alanındaki bu etkinliği Bornova gazetesi olarak bizde bire bir takip etmeye çalıştık.Fuar alanındaki ziyaretçiler tarafından kapılarda uzun giriş kuyrukları oluştu ve 7 den 70 şe her yaştan ziyaretçi görmek mümkündü.

Kitap Fuarına katılan Bazı yazarlardan derlediğimiz haber ve röportajlarımız oldu sizlerle paylaşıyoruz.

Yazar  Vural  Savaş’la röportaj

 

Yazar  Vural  Savaş’la röportaj

Bornova Gazetesi olarak Sayın Vural Savaş’a Kitap Fuarlarının önemi nedir diye sorduk.?.

Vural Savaş;Kitap’ın önemini büyük Atatürk  en güzel şekilde ifade etmiş ben fakir bir ailenin çocuğuydum harçlıklarımın yarısını biriktirir kitap alırdım  O günden bu güne  okuduklarımı okumasaydım,yaptıklarımın hiç birisini yapamazdım diyor Atatürk.

Bizim en büyük eksikliğimiz az okuyan bir toplumuz, Kitap Fuarları bu bakımdan çok önem taşıyor kitap fuarlarında 10 binlerce kitap satılıyor, kitapçılarda ancak bu sayının 10 da 1 i satılırdı.kitap fuarları olmasaydı ne bu kadar kitlelere ulaşılırdı onun için önemi çok. Ben 20 yıldır kitap fuarlarına katılırım ve özellikle İzmir Fuarına katılırım. Yazarlar ve okuyucular buluşması ve fikir alışverişi  yapması çok güzel oluyor  Ben kendime  şöyle bir sıfat buldum Vatandaşa merhaba deme günü olarak görüyorum.Toplumda lider olabilecek,belli bir kapasiteye ulaşmış insanların kitaplarla beslenmesi çok önemlidir onun için kitap fuarları çok önemlidir  dedi.

 

Yazar Yılmaz Gürbüz’le röportaj

 

Yazar Yılmaz Gürbüz’le röportaj

 Kitabı  Mustafa Kemal’in Romanı  adlı 5 serilik eserini sorduk.?.

Gürbüz anlattı;1981 Yılında Atatürk’ün  100 ci doğum yılı münasebetiyle Kültür Bakanlığı yarışma düzenledi. 50 Yazar arasından, Acılar masal oldu isimdeki Mustafa Kemal adlı romanım 1.ci lik aldı ve 10 Bin adet basıldı,daha sonra yıllar geçmesine rağmen hiçbir baskım yapılmadı ve yayınlanmadı. Nihayet şimdiki destek veren yayın evi benim bu eserim Mustafa Kemal’in hayatını doğumundan ölümüne kadar ve ailesini anlattığım kitabımı 15.ci baskıya kadar yaparak okuyucu kitlesine kitaplarımın ulaşmasını sağladılar Yayın evi sahibi Gökçe Fırat  beye teşekkürlerimi sunarım dedi.

 

Yazar Bircan Yıldırım

Sosyolog ve aile danışmanı olan yazar Bircan Yıldırım İzmir Kitap Fuarında yazmış olduğu kitaplarını okuyucularına imzaladı. İzmir Kültürparktaki İmza gününe yoğun bir okuyucu kitlesi katıldı ve samimi bir ortamdaki okuyucu kitlesiyle buluştu.

VİDEO HABER  tıklayınız

 

 

Yazar  Dilara Keskin

Kitap Fuarında okuyucularıyla  imza gününde buluşan  yazar Edebiyat, Gençlik Edebiyatı, Roman kategorilerinde eserler veren , ünlü bir Wattpad yazarıdır. En çok bilinen ve sevilen eseri ise Düşman Okullar olmuştur.

VİDEO HABER tıklayınız

 

 

Yazar  Zeynep  Sey

İzmir Kitap Fuarında  okuyucularıyla buluşan yazar ;2013 yılından itibaren yazmaya başlamış  ilk hikayesi olan Solucan Hikayesini sosyal medyada paylaşarak geniş takip kitlesine ulaşmıştır. 

Wattpad yazarı olan Sey soyadının kısaltılmasıdır. Gerçek Soyadı Seyhan'dır. Solucanı yazarken annesi dışında kimsenin desteklemediğini dile getirmiştir. Genç neslin severek takip ettiği Zeynep Sey popüler kitapların yazarıdır. 

 

VİDEO  HABER tıklayınız

 

 

İzmir kitap fuarı 2019,Bornova gazetesi  özel haber

 

 

 

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: İzmir, Kitap, Fuarı, Röportajlarımız,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı