Haber Detayı
05 Mart 2018 - Pazartesi 14:22 Bu haber 1143 kez okundu
 
MHP Bornova’ya 501 Üye katıldı.
SİYASET Haberi


MHP  Bornova’ya 501 Üye katıldı.

 

* İzmir İl başkanı Nejat Karataş ; üye kayıt seferberliği  çığ gibi büyümektedir.

 

* Milletvekili  KenanTanrıkulu; destek verin meclisteki Seçim yasasını gerçekleştirelim 

 

* 25. Dönem Milletvekili Murat Koç ; Dik duralım, diri olalım,birlik olalım dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi  İzmir İl Başkanlığının Başlattığı  İzmir genelindeki ilçelerde Üye kayıt kampanyasına..  Bornova İlçi Başkanlığı  501  yeni üye  ile katkı sağladı.

MHP Bornova İlçe Başkanlığının düzenlemiş olduğu üye katılım töreni, 3 mart C.tesi günü  Pınarbaşı Ali baba düğün salonlarında yapıldı. Üye katılım Törenine  MHP İzmir il başkanı, Milletvekili Kenan Tanrıkulu,Eski  Milletvekili Murat Koç , İl ve ilçe yönetiçileri, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, partililer ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Mhp Bornova İlçe Başkanı Av. İbrahim Yayla yaptığı açılış konuşmasında;Partimize katılan yeni Üye kardeşlerimiz hoş geldiniz  şeref verdiniz dedi ve Şehitler için saygı duruşu,İstiklal marşının ardından tören başladı.

 

İzmir İl başkanı Nejat Karataş  yaptığı konuşmada bir konun altını ayrıca çizmek istediğini belirterek..Son Zamanlarda Bazı yayın organlarında çıkan yazı ve açıklamalarda MHP de istifa depremi  şeklinde açıklamalar görülmekte..bunları araştırdığımızda İzmir il seçim kurulundan aldığımız rakamlara bakılarak toplamda 1.ci seçim bölgesinden  245 ,2.ci bölgeden 145  üye nin ayrıldığı görülmektedir. Sayın partililerimiz ve misafirlerimiz  bugün burada Bornova İlçe teşkilatımızın  düzenlediği  üye katılım töreninde 501 yeni kardeşimiz Miliyetçi duygularla  saflarımıza katılıp bizleri onur ve gururlandırmıştır.. Bornova  ilçemiz İzmir genelinde ayrılan üyeden fazla yeni üye kayıt ederek gerekli cevabı vermiştir. İzmir  ilimiz ve  ilçelerinde  başlattığımız üye kayıt seferberliği  çığ gibi büyümektedir  dedi.

 

Milletvekili  Kenan Tanrıkulu törende yaptığı konuşmada gündeme ait bazı konuların dile  getirdi. MHP nin AKP ile yaptığı ittifak konularına değinerek partisinin görüş ve düşüncelerini söyledi:   Türkiye Cumhuriyeti  ..ülkemiz   uzun yıllar terör örgütleri  PKK, Pyd ve onun benzerleri  ile mücadele ederken ..2015 yılından itibarende Feto  terör örgütüyle  mücadele yapmaya başladı. Ülkemiz  içte ve dışta mücadelesini sürdürürken.. Batılı Ülkelerinde iki yüzlülüğü ve çifte standart uygulamasıyla oldukça güç duruma düşürülmeye  çalışarak …Güney sınırlarımızdaki terör örgütlerine destek  mahiyetinde operasyonlar yapıldı.Türkiyenin bekası ve tarihi haklarımızdan doğan sebeplerle bu ülkeye  meşru müdafa haklarımızı kullarak.. Silahlı kuvetlerimiz Zeytindalı harakatını başlatmıştır.

 

Milliyetçi Hareket Partimiz ve Genel Başkanımız  Sayın Devlet Bahçeli :Ülkemizi ve devletimizin yanında olduğunu olduğunu belirtmiştir. Bu gelişmeler ışığında önümüzdeki 2019 yılındaki seçimlerde Cumhur İttifakı adıyla MHP ve AKP  yönetimleriyle mutabakat sağlanmıştır. Bu İttifakın Karşısında Olan partiler yaptıkları açıklamalarda yasa gereği bu ittifakın yapılamayacağını belirtmiş ve eleştirmiştir. Oysaki  daha önceleri örneklerinde görüldüğü gibi  (SDP –HEP) ittifakı (AnaVatan-BBP),    ( CHP-DSP) ittifakı  ve en sonunda ( Saadet Partisi-Büyük Birlik partisi) itifak oluşturup çalışma yapmıştır  geriye dönüp bakıldığında birçok parti bu  türde itifakların içinde olmuştur .. bu ittifaklar Yasada belirtilmemesine rağmen  yapılmış ittifaklardır. Bizim Partimizin yapmış olduğu bu ittifakın yadırganacak  bir tarafı yoktur . Mecliste bu konu ile verilen  yasa teklifiyle  yapılacak düzenleme bu durumu yasal hale getirilecektir, destek verin mecliste yasayı gerçekleştirelim dedi.

 

25. Dönem Milletvekili Murat Koç  yaptığı konuşmada; Bu gün burada partimize katılan arkadaşlara hoş geldiniz der ve bizlere verdikleri güçten dolayı şükranlarını ifade etti. Gün birlik olma günü geçmişteki dargınlıkları, küskünlükleri bir tarafa bırakarak tüm ülküdaşlarımız ve vatandaşlarımızı kucaklamak gerektiğini  belirtip…Dik duralım, diri olalım,birlik olalım dedi.

 

Tören sonunda partiye katılan yeni üyelere rozetleri takıldı ve Partiye katkı sağlayan,destek olan Hasan Çulhaoğlu,Ekrem Çetinkaya,Hasan Taşkıran,Camcı Hoca,Ersen Akoğlu ‘na  Teşekkür plaketleri takdim edildi.

 

Pınarket Derneği yöneticileri  Milletvekili  Kenan Tanrıkulu’na  Pınarkent’in  ayrı bir İlçe Belediyesi  olması için topladıkları 13.Bin imzayı takdim ettiler ve dernekleri adına katkı sağladıkları için ayrıca Milletvekili  Tanrıkulu’na teşekkürleri ni,şükranları’nı sundular.  

 

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: MHP, , Bornova’ya, 501, Üye, katıldı.,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı