Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 17:54 Bu haber 211 kez okundu
 
REŞAT GENÇTÜRK'TEN SPORA VE SPORCUYA DESTEK SÖZÜ
SİYASET Haberi


AK Parti Bornova Belediye Başkan Adayı Reşat Gençtürk’ten,

SPORA VE SPORCUYA DESTEK SÖZÜ

 

AK Parti Bornova Belediye Başkan Adayı Reşat Gençtürk, projelerini sunmak ve vatandaşların sorunlarını dinlemek adına seçim çalışmalarını sürdürüyor. Bornova’daki amatör spor kulübü temsilcileriyle görüşen ve destek veren Gençtürk, “Öncelikle Bornova sınırları içerisinde yer alan amatör ve profesyonel spor kulüplerine ve yeni kurulacak olanlara destek vereceğiz. Ancak bu destekleri adil ve eşit yapacağız. Hiçbir kulübümüzü diğerinden ayırıp, kayırmayacağım. Tesis ve diğer ekipman eksiklerini tamamlayacağız. Özellikle çocuklarımızı spora yönlendirmek için girişimlerde bulunacağız. Bunun yanı sıra ilçemiz sınırlarındaki kamu alanlarının tespiti yapılarak bu alanlara futbol, basketbol, voleybol sahaları ve spor salonları yapacağız” dedi.

 

 

Cumhur İttifakı AK Parti Bornova Belediye Başkan Adayı Reşat Gençtürk, seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Pınarbaşı’nda gerçekleştirilen ilk toplantıya Bornova’da bulunan 43 amatör Futbol Kulübü temsilcisi, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği İzmir Şube Başkanı Şaban Acarbay, TFF İzmir İl Temsilcisi Mehmet İncu, Bornova Kulüpler Birliği Başkanı Murat Keser ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Sonrasında Ege Veteranlar Federasyonu ve Altay 1914 Taraftarlar Derneği ile sürdüren Gençtürk, “Çocuklar başta olmak üzere amatör kulüplerimiz için projelerimizi hazırladık. Belediye olarak sporu ve sporcularımızı bütün gücümüzle destekleyeceğiz” dedi.

 

 

“BEN YAPTIM, OLDU ZİHNİYETİNE SON VERECEĞİZ”

 

 

Öncelikle Bornova’yı yönetirken “Ben yaptım, oldu” zihniyetine son vereceklerine ve sorunları vatandaşlarla birlikte çözeceklerine dikkat çeken Gençtürk, “Yaşanabilir, mutlu ve huzurlu bir Bornova’nın inşası için göreve talip oldum. Bu yola, Bornova’da yaşayan ve geçimini sağlayan herkesin mutluluğunu ve huzurunu yükseltmek için çıktım. Vatandaşımız herhangi bir konudan şikayetçi olursa biz o sorunu çözmek için varız. Göreve geldiğimizde de vatandaşımızı dinleyecek ve ilçemizdeki sorunlar hakkındaki çözüm önerilerine kulaklarımızı kapatmayacağız. Katılımcı bir anlayış ve ortak akılla Bornova’yı yöneteceğime ve halkımızın sorunlarını dert edineceğime söz veriyorum. Ortaya koyduğumuz projelerimizin hepsini zaman içerisinde gerçekleştireceğiz. Beni tanıyanların da bildiği gibi bugüne kadar yapamayacağım projelerin sözünü vermedim, vermem de. Bu bundan sonra da böyle devam edecek. Hep birlikte dayanışma içerisinde ilçemizi yaşanabilir bir hale getireceğiz” dedi.

 

 

“SPORDA YENİDEN TARİHTEKİ BAŞARILARIMIZA ULAŞACAĞIZ”

 

Bornova’da amatör spor kulüplerinin yaşadığı sorunları çok iyi bildiğini belirten Gençtürk, şöyle devam etti: Buradaki çoğu kişi benim de daha önce spor kulübü başkanlığımı yaptığımı bilir. O nedenle yaşadığınız sorunları çok iyi biliyorum. Öncelikle Bornova sınırları içerisinde yer alan amatör ve profesyonel spor kulüplerine ve yeni kurulacak olanlara destek vereceğiz. Ancak bunları adil ve eşit yapacağız. Hiçbir kulübümüzü diğerinden ayırıp, kayırmayacağım. Tesis ve diğer ekipman eksiklerini tamamlayacağız. Özellikle çocuklarımızı spora yönlendirmek için girişimlerde bulunacağız. Bunun yanı sıra ilçemiz sınırlarındaki kamu alanlarının tespiti yapılarak bu alanlara futbol, basketbol, voleybol sahaları ve spor salonları yapacağız. Bütün bu işlemleri de çok kısa bir sürede tamamlayacağız. Amatör kulüplerimizde üretkenliği destekleyecek girişimlerde bulunacağız. Bu sayede de yeniden tarihteki başarılarımıza ulaşacağız. Bunun için var gücümle çalışacağım.

 

“ZENGİN-FAKİR MAHALLE AYRIMI YAPMADAN HİZMET SAĞLAYACAĞIZ”

 

Bornova sınırların içinde kapalı spor salonu ve yüzme havuzu eksiği olduğunu ifade eden Gençtürk, “İlçemiz sınırları içinde maalesef 2 yüzme havuzumuz var. Bunların sayısını çok ivedi bir şekilde arttıracağız. İmar planı düzenlemesi 50 yılı aşkın süredir yapılmıyor. Göreve geldiğimizde önceliğimizi buna vereceğiz. Yapacağımız düzenlemelerle de alanları belirleyecek ve yüzme havuzu, futbol, basketbol, voleybol ve spor salonu inşaatına başlayacağız. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımıza zengin-fakir ayrımı yapmadan eşit hizmet sağlayacağız. İçinde basketbol, voleybol, futbol, boks, olimpik yüzme havuzu, yeşil alanlar, sosyal tesisler gibi birçok faaliyetin yapılabileceği gençlik merkezi yapılacağız. Bunların hepsi inanın çok kolay yapılacak işler. Buradaki mesele yapmak istemekte” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: REŞAT, GENÇTÜRK'TEN, , SPORA, VE, SPORCUYA, DESTEK, SÖZÜ,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı