Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 12:18 Bu haber 346 kez okundu
 
SP'den İzmirlilere açık çağrı
SİYASET Haberi


Saadet Partisi’nden İzmirlilere önemli çağrı

 

Saadet Partisi İzmir milletvekili aday adayı Zekeriya Hazırbulan, partili olsun olmasın tüm İzmirlileri demokrasiye sahip çıkmak, eşitlik ve hakkaniyet adına, Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu’na imza vermeye çağırdı. SP İzmir İl Başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı olan Hazırbulan, il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu. Saadet Partisi’nin seçimi her an gündeminde tuttuğunu, bu nedenle seçimi baskına dönüştürerek kendilerini hazırlıksız yakalamak isteyenlerin bu amaca ulaşamayacaklarını savunan Hazırbulan, “Biz şahıslar ile değil, ülkemizin problemleri, ülkemizin geleceği, milletimizin refahı ile ilgileniyoruz. En başından beri milletimizin karşısına kabul görecek bir aday ile çıkacağımızı belirtmiştik. Ve Saadet Partisi olarak, önümüzdeki yıllarda Türkiye’yi yönetecek, Türkiye siyasetini belirleyecek olan adayımız, Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu olarak kamuoyuna açıklanmıştır.” dedi.

 

İmza vermeye davet ediyoruz

 

Seçime girme hakkı olan her partinin cumhurbaşkanı adayını da gösterebilmesi gerektiğini belirten Zekeriya Hazırbulan, “Doğru, demokratik ve mantıklı olan buydu. Bir parti seçime girmeye hak kazanmışsa ve milletvekili adaylarını belirleyecekse neden Cumhurbaşkanı adayını da belirleyemesin? Anlamak mümkün değil. Ancak yeni seçim kanunları gereği, 100 bin imza ile seçmenler tarafından o kişinin aday gösterilmesi gerekiyor. Saadet Partisi’nin adayı Temel Karamollaoğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı göstermek isteyen seçmenleri, 4-9 Mayıs tarihleri arasında, bağlı bulundukları ilçe seçim kurullarına giderek imza vermeye davet ediyoruz. Bu tarihlerde mesai saatleri 08.00-20.00 arası olup, seçim kurulları o hafta sonu da açık olacaktır. Seçmen hüviyetinde olanlar sadece kimlikleri ile gidip ücretsiz olarak imza verebilecektir.” uyarısında bulundu. Demokrasiye sahip çıkmak, eşitlik ve hakkaniyet adına İzmirlileri Karamollaoğlu’na imza vermeye davet eden Hazırbulan, kamuoyuna açık çağrıda bulunduklarını vurguladı.

 

16 yıldır yaptığından farklı ne yapacak?

 

Zamanında yapılacak seçimlere kadar geçecek süre içinde iktidar partisinin ciddi güç ve destek kaybedeceğini gördüğü için baskın seçim kararı alındığını iddia eden SP’li Hazırbulan, 16 yıllık tek başına iktidarı döneminde yaşanan olumsuzlukları düzeltmeyi vaat etmenin trajikomik olduğunu söyledi. Hazırbulan, şunları kaydetti: “Seçimlerle yepyeni bir Türkiye oluşacağını ileri sürüyorlar. Şimdiye kadar yepyeni bir Türkiye oluşturmanızı ne engelledi? Hangi kararları almak istediniz de, Mecliste izin verilmedi. Şu an ne yapmak isteyip de yapamıyorsunuz? Hangi kanunu çıkaramıyorsunuz? AK Parti, tekrar iktidar olması halinde 16 yıldır yaptığından daha farklı ne yapacak?”

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: SP'den, İzmirlilere, açık, çağrı,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı