Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 10:10 Bu haber 745 kez okundu
 
TZOB’dan Şeker fabrikalarını özelleştirmeyin
EKONOMİ Haberi


TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, 14 şeker fabrikasının 1575 köyden pancar alımı yaptığına dikkat çekti.

 

Yem maliyetleri, hayvancılığın devamı açısından da fabrikaların üretime devamının önemli olduğunu vurgulayan Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Özelleştirmenin çözüm olmadığı daha önce başka alanlarda yapılan uygulamalarda da görülmüştür.

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2016’da Çorum’da şeker fabrikalarının özelleştirmesine geldi mi bu konuyu kırk kere düşünmemiz lazım’ demişti. Sayın Bakana sesleniyorum: Sözlerinizin arkasında durun ve lütfen gereğini yapın.

 

Bir bütün olarak bakıldığında şeker fabrikaları zarar etmemektedir.Gelişmiş ülkelerin tarıma büyük yatırım yaptığına belirten Bayraktar, “15-20 yıl sonra gıda güvenliği daha da önemli hale gelecek. O nedenle Türkiye hükümet değil, bir devlet politikasıyla bu konuya yaklaşmalı. Şu anda kahvaltıda; öğlen, akşam yemeklerinde sofralarınızda hiç eksik yok, gıdalar önünüze geliyor. Hem kendiniz, hem de torunlarınız ve gelecek nesiller için tüm toplumun çiftçiye, üreticiye sahip çıkması lazım” dedi.

Kaynak: Editör: Ceyhan KESER
 
Etiketler: TZOB’dan, , Şeker, fabrikalarını, özelleştirmeyin,
Haber Videosu
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı