Yazı Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 10:16 Bu yazı 730 kez okundu
 
SEÇMEN EMİR KULU DEĞİL..!
Ceyhan KESER
ceyhankeser@hotmail.com
 
 

SEÇMEN  EMİR KULU DEĞİL..!

 

Seçim  zamanı  geldi ,şimdi seçmenin oyu kıymetlendi.

 

Siyasi partiler  Şubat başına kadar ne kadar seçmeni önemsedi değer verdi..?

 

Siyasi partilerin genel Başkanları ve PM üyeleri  seçime hazırlanırken Başkan Adaylarını ve Meclis üyeliklerini oluşturma çalışmasında ,Semtlerdeki  seçmeni ve parti organlarını  ne kadar önemsedi..!!

 

Siyasi Parti yöneticileri ve kurulları çoğunlukta kendi belirledikleri adayları ve Listeleri seçim kuruluna sundular. Bunun sonucunda Partilerde  tartışmalar ve istifalar yaşandı.

 

 

Eskiden Bu Böylemi  Yapılırdı…? 

 

80 li,90 lı yıllarda  Partili ve seçmene değer verilirdi. Semtlerde değerli saygın Şahsiyetler aday gösterilmek için adeta yarışılırdı ve bir adayın bir kolundan başka parti devreye hatır için aracılar koyar,diğer taraftan’da başka partili gel bizde aday ol yarışına girerdi.Her semtin adayı belirlenirdi ve semtini Partisinde temsil eder,semtine hizmet için çalışır Partisinin oyunu artırmak için çalışırdı.Şimdi o semtte oturmayan ,bilmeyen seçmeni ve partiliyi tanımayan adaylar listelerde,bu adaylar göreve geldiklerinde ve hizmetlerinde ne kadar sorumlu davranacaklardır..?

 

Son Yıllarda  Partiler ve Genel Başkanları ,Parti meclisleri  Ne Partiliyi,Ne seçmeni önemsemez bir tavırla Bu Adayımız,bu aday olacak denilmekte seçmeni adeta EMİR KULU gibi görmektedirler .

 

Partili küskün , Seçmen küskün  oysa böyle olmamalıydı.

 

Yapmış olduğum araştırmalar  seçmen nezdinde oluşturulan listelerde hayal kırıklığı ve hüsrana uğradıklarını ifade etmektedirler.

 

 Partiler  azda olsa  bazı Semtlerdeki  saygın ve potansiyeli olan adaylarla seçim yarışına hazırlanmaya önem vermeye başladılar… Bu yeterlimi.?.bence az yeterli değil.

 

Seçmenlerle yaptığım araştırmalarda ve muhabbetlerde şunu gördüm açıkçası Beni semtimde  temsil edecek adaylar görmek istiyorum artık.. İthal adaylar beni temsil edemez..etsede ..!!  Semtimde derdime,sorunuma ne kadar önem verip çözüm üretecek şüphesi duyduklarını ifade etmekteler.

 

Biraz seçmeni ve partiliye kulak verip dinleseydiniz,anketlerdeki % 30  kararsız seçmen boşuna oluşmazdı  Sayın parti yöneticileri.

Şimdi uğraşın ve çabalayın vaatlerle % 30 karasız seçmenin oyunu nasıl alırım hesaplarını yapın.

Artık olan oldu listeler YSK verildi. İster beğenelim ister beğenmeyelim bir şey değişmez.

 

Fakat  önemsenmeyen  seçmen,kırgın seçmen  ne karar verecek ve sandığa nasıl yansıyacak sonuçları  seçim sonucunda belli olacak.

 

Siz Partiler Seçmeni önemsediğiniz kadar oyunuz çoğalır..Bir gün bu gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacaksınız,benim bu yazım sizlere naçizane ufak bir seçmen uyarısıdır.

Hiç bir seçmen EMİR KULU değildir,Her seçmen Vatandaş saygın şahsiyettir hür iradesiyle oyunu kullanır.

Bir ata sözüyle bitireyim (Kim ne ekerse onu biçer)

 

 
 
 
Etiketler: SEÇMEN, , EMİR, KULU, DEĞİL..!,
Yorumlar
BORNOVA GAZETESİ

YAZARLAR
Haber Yazılımı